U podstaw naszej wspólnej pracy leży przekonanie, że każde dziecko jest niepowtarzalne, wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju. Każde ma inne potrzeby, inny temperament, inny zasób umiejętności i zdolności. Priorytetem dla nas jest spełnienie wszystkim potrzeb dziecka.

Jesteśmy przedszkolem, w którym zorganizowaliśmy 5 grup wiekowych. Nasze grupy liczą maksymalnie 15 lub 20 dzieci w zależności od wielkości sali dydaktycznej.
Mniejsza ilość dzieci w grupie jest ogromnym atutem, ponieważ w mniejszych grupach lepiej i więcej mogą się nauczyć, a nauczyciel jest w stanie poświęcić dziecku więcej czasu.
Nauczycielki dostosowują zajęcia do naturalnego tempa pracy każdego przedszkolaka, jego zainteresowań i upodobań. Taka postawa umożliwia szybko zauważać z

zdolności, talenty czy też pewne niedociągnięcia. Staramy się dostosowywać wybierane przez nas metody i sposoby oddziaływania pedagogicznego do potrzeb i zasobów rozwojowych każdego dziecka – tak, by pracowało ono na miarę swoich umiejętności, miało szansę osiągnąć sukces i wykorzystać maksimum swoich możliwości.